Jak za měsíc zpět do oblíbených kalhot?

03.03.2020

Pokud si tuto otázku už od dlouhé měsíce kladete a stále neznáte odpověď, s radostí vám to "tajemství" odhalím. V prvé řadě správně vyvážená strava, nastavená individuálně podle vaší hmotnosti, stavu svalstva a kondice. Ke stravě přidejte jakoukoliv aktivitu, u které se pravidelně hýbete. Váš cíl v tuto chvíli začíná být naprosto reálný. 

Zde je příklad cvičení břicha, které můžete provádět doma nebo v každém fitness.

Aby za měsíc opravdu k něčemu došlo, je třeba tyto série cviků opakovat každý druhý den. Pravidelně. Postačuje od každého cviku 3 - 4 série, ve které konkrétní cvik uděláte tolikrát, abyste narazil na svůj limit. To je bod, kdy už dál tento cvik dělat nemůžete. Poté, co dokončíte první cvik, například desetkrát ve třech sériích, jdete na další cvik. Cvičení vám přitom nezabere více jak patnáct či dvacet minut.

Zjednodušeně tedy:

  • Jak často cvičit? Každý druhý den
  • Kolikrát každý cvik opakovat? Individuálně, až do selhání svalstva. Po selhání si odpočiňte na 45 až 60 vteřin a začněte znova.
  • Kolik sérií denně? Denně cvičte tři až čtyři série. Mezi sériemi dodržujte přestávku 60 vteřin.

Cvik 1. Zkracovačky

Lehněte si na záda, zvedněte nohy tak, abyste měli kolena v pravém úhlu. Ruce přiložte na na čelo nebo před sebe a s výdechem přitlačte hrudník směrem ke stehnům, s nádechem zpět na zem.

Cvik 2. Zvedání nohou

Lehněte si na záda, ruce vsuňte pod zadek. Startovní pozice je s nohama ve vzduchu, poté nohy spouštějte těsně nad zem s nádechem. Potom zvedněte nohy zpět do "svíčky" nahoru s výdechem.

Cvik 3. Přitahování kolen

Začněte ve vzporu, tedy podobně jako byste chtěli dělat kliky. Střídavě s výdechem přitahujte kolena k hrudi, nádech je v okamžiku, kdy máte obě nohy na zemi.

Cviky máte. Chcete-li poradit nebo nastavit individuální složení stravy, tak mi napište. Ozvu se vám co nejdříve.